KZS - Košarkarska zveza Slovenije MŽRKL - Međunarodna ženska regionalna košarkaška liga

Zgodovina kluba

Predstavljamo vam zgodovino ženskega košarkarskega kluba Triglav in sodelujoče, ki so kdajkoli zastopali njegove barve. Klub z imenom ŽKK Triglav je bil ustanovljen med sezono 2009/10

 

 

Končne uvrstitve selekcij/trenerji v ŽKK Triglav:

 

Članice

2009/2010 - nastopalo je 10 ekip - 4. mesto v Drž. prv., 4. mesto v pok. tekm. (Siniša Drobnjak)

2010/2011 - nastopalo je 13 ekip - 5. mesto v Drž. prv., 8. mesto v pok. tekm. (Siniša Drobnjak/Goran Popovič, Pomočnik Rok Rupnik)
2011/2012 - nastopalo je 10 ekip - 2. mesto v Drž. prv., 2. mesto v pok. tekm. (Tomo Orešnik, Pomočnik Goran Popovič)
2012/2013 - nastopalo je 9 ekip - 2. mesto v Drž. prv., 7. mesto v pok. tekm. (Tomo Orešnik, Pomočnik Goran Popovič)
2013/2014 - nastopalo je 6 ekip - 2. mesto v Drž. prv., 1. mesto v pok. tekm. (Tomo Orešnik, Pomočnika Simon Kuhar in Gašper Sluga); nastopalo je 12 ekip - 5. mesto v MŽRKL (Tomo Orešnik, Pomočnika Simon Kuhar in Gašper Sluga)
2014/2015 - 2. mesto v državnem prvenstvu (nastopalo je 6 ekip), 2. mesto v pokalnem tekmovanju, četrtfinale Jadranske lige MŽRKL (nastopalo je 12 ekip); glavni trener: Gašper Sluga, pomočnika: Vlado Mičunovič in Grega Verčič

2015/2016 - 2. mesto v državnem prvenstvu (nastopalo je 6 ekip), 2. mesto v pokalnem tekmovanju, četrtfinale Jadranske lige MŽRKL (nastopalo je 12 ekip); glavni trener: Gašper Sluga, pomočnik: Grega Verčič

2016/2017 - 2. mesto v državnem prvenstvu (nastopalo je 9 ekip), 2. mesto v pokalnem tekmovanju, 6. mesto Superlige mednarodne lige WABA (nastopalo je 10 ekip); glavni trener: Bojan Lazič, pomočnik: Grega Verčič

 

Mladinke - U19

2009/2010 - nastopalo je 13 ekip - 2. mesto (Siniša Drobnjak, Pomočnik Dejan Bucalo)

2010/2011 - nastopalo je 12 ekip - 6. mesto (Goran Popovič, Pomočnik Rok Rupnik)
2011/2012 - nastopalo je 12 ekip - 3. mesto (Goran Popovič, Pomočnik Gašper Sluga)
2012/2013 - nastopalo je 11 ekip - 4. mesto (Goran Popovič, Pomočnik Gašper Sluga)
2013/2014 - nastopalo je 13 ekip - 2. mesto (Gašper Sluga, Pomočnik Grega Verčič)
2014/2015 - 2. mesto v DP (nastopalo je 12 ekip); gl. trener: Gašper Sluga, pomočnik: Grega Verčič

2015/2016 - 3. mesto v DP (nastopalo je 9 ekip); gl. trener: Gašper Sluga, pomočnik: Grega Verčič

2016/2017 - 1. mesto v DP (nastopalo je 13 ekip); gl. trener: Gašper Sluga, pomočnik: Grega Verčič

 

 

Kadetinje - U17

2009/2010 - nastopalo je 13 ekip - 6. mesto (Dejan Bucalo)

2010/2011 - nastopalo je 17 ekip - 9. mesto (Rok Rupnik, Pomočnik Gašper Sluga)
2011/2012 - nastopalo je 16 ekip - 3. mesto (Gašper Sluga)
2012/2013 - nastopalo je 17 ekip - 2. mesto (Gašper Sluga)
2013/2014 - nastopalo je 18 ekip - 3. mesto (Gašper Sluga, Pomočnik Grega Verčič)
2014/2015 - 2. mesto v DP (nastopalo je 17 ekip), 1. mesto v ligi MŽRKL; gl. trener: Gašper Sluga, pomočnik: Grega Verčič

2015/2016 - 1. mesto v DP (nastopalo je 16 ekip), gl. trener: Grega Verčič

2016/2017 - 5. mesto v DP (nastopalo je 16 ekip), 2. mesto v ligi WABA; gl. trener: Gašper Sluga, pomočnik: Grega Verčič

  

Starejše pionirke - U15

2009/2010 - nastopalo je 23 ekip - 8. mesto (Tea Zupanc/Dejan Bucalo, Pomočnik Rok Rupnik)

2010/2011 - nastopalo je 22 ekip - 9. mesto (Dejan Bucalo/Gašper Sluga)
2011/2012 - nastopalo je 23 ekip - 9. mesto (Gašper Sluga)
2012/2013 - nastopalo je 22 ekip - 6. mesto (Rok Rupnik/Gašper Sluga)
2013/2014 - nastoplalo je 23 ekip - 3. mesto, 9. mesto v pok. tekm. (Gašper Sluga, Pomočnik Rok Rupnik)
2014/2015 - 2. mesto v DP (nastopalo je 23 ekip); gl. trener: Miro Majkič, pomočnik: Peter Uranič

2015/2016 - 1. mesto v DP (nastopalo je 26 ekip); gl. trener: Miro Majkič, pomočnik: Andraž Vončina

2016/2017 - 4. mesto v DP (nastopalo je 27 ekip); gl. trenerka: Urša Žibert, pomočnik: Andraž Vončina

 

 

Mlajše pionirke - U13

2009/2010 - nastopalo je 22 ekip - 8. mesto (Rok Rupnik)

2010/2011 - nastopalo je 20 ekip - 8. mesto (Rok Rupnik)
2011/2012 - nastopalo je 27 ekip - 2. mesto (Rok Rupnik)
2012/2013 - nastopalo je 21 ekip - 6. mesto (Rok Rupnik/Živa Zdolšek)
2013/2014 - nastopalo je 24 ekip - 1. mesto (Siniša Banovič, Pomočnik Igor Makarič)
2014/2015 - 3. mesto v DP (nastopalo je 29 ekip), 2. mesto v pok. tekm.; gl. trener: Siniša Banovič, pomočnica: Urša Žibert

 

 

 

Najmlajše pionirke - U11

2009/2010 - nastopalo je 13 ekip - 6. mesto (Lea Cahunek, Pomočnica Tanja Stanič)

2010/2011 - nastopalo je 17 ekip - 8. mesto (Tanja Stanič, Pomočnica Lea Cahunek)
2011/2012 - nastopalo je 16 ekip - 2. mesto (Siniša Banovič, Pomočnica Živa Zdolšek)
2012/2013 - nastopalo je 16 ekip - 7. mesto (tekmovalna uspešnost)/2. mesto (koš razlika) (Siniša Banovič, Pomočnica Živa Zdolšek)
2013/2014 - nastopalo je 22 ekip - 12. mesto (Siniša Banovič, Pomočnik Igor Makarič)
2014/2015 - sezona še poteka; gl. trener: Miro Majkič, pomočnik: Peter Uranič

 

 

Trenerji, ki so ali še delujejo v ŽKK Triglav:

  • Gašper Sluga (U14 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14; U16 Pomočnik 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14; U18 Pomočnik 2011/12, Pomočnik 2012/13, 2013/14; Članice Pomočnik 2013/14; U17: 2014/15, U19: 2014/15, članice: 2014/15)
  • Vlado Mičunovič (Članice pomočnik: 2014/15)
  • Grega Verčič (U16 Pomočnik 2013/14; U18 Pomočnik 2013/14; U17 pomočnik 2014/15; U19 pomočnik 2014/15)
  • Rok Bavdek (Kondicijski trener 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15)
  • Anže Zdolšek (Kondicijski trener: 2014/15)
  • Miro Majkić (U11 2014/15; U15 2014/15)
  • Peter Uranič (U11 pomočnik: 2014/15; U15 pomočnik: 2014/15)
  • Siniša Banovič (U10 2011/12, 2012/13, 2013/14, Pomočnik B ekipe 2013/14; U12 2011/2012, 2013/14; U13: 2014/15)
  • Urša Žibert (U13 pomočnica 2014/15)
  • Rok Rupnik (U12 2009/10, 2010/11, 2011/12; U14 Pomočnik 2009/10, Pomočnik 2013/14; U16 2010/11; U18 Pomočnik 2010/11; Članice Pomočnik 2010/11)
  • Emir Haskić (Članice 2014/15)
  • Nejc Kofler (Kondicijski trener 2014/15)
  • Igor Makarič (U10 Pomočnik A ekipe 2013/14, 2013/14; U12 Pomočnik 2013/14;)
  • Tomo Orešnik (Članice 2011/12, 2012/13, 2013/14)
  • Simon Kuhar (Članice Pomočnik 2013/14)
  • Goran Popovič (U18 2010/11, 2011/12, 2012/13; Članice Pomočnik 2010/11, 2010/11, Pomočnik 2011/12, Pomočnik 2012/13)
  • Živa Zdolšek (U10 Pomočnica 2011/12, 2012/13; U12 2012/13)
  • Dejan Bucalo (U14 2009/2010, 2010/11; U16 2009/10)
  • Siniša Drobnjak (U18 2009/10, 2010/11; Članice 2009/10, 2010/11)
  • Lea Cahunek (U10 2009/10, 2010/11)
  • Tanja Stanič (Pomočnica U10 2009/10, 2010/11)
  • Jure Kovač (Kondicijski trener 2010/11)

Sponzorji