Košarkarice kranjskega Triglava so v sredo, 24. marca, gostile domžalsko ŽKD Tosama Ledito.

Obračun v Športni dvorani na Planini so bolje začele gostje, ki so povedle s 6:12, a je nato hitro sledil odgovor domače ekipe, ki je do konca prve četrtine prinesel vodstvo s 24:14.

V drugi četrtini so, predvsem po zaslugi strelskega mrka od 6. do 9. minute, gostje znižale prednost ter se vrnile v igro za zmago. Polčas 34:33.

Odmor med polčasoma je bolj prišel prav varovankam trenerja Gašperja Sluge. S čvrsto obrambo ter solidno igro v napadu so prednost povečale in se v zadnjo četrtino podale z 12-imi točkami prednosti (51:39).

Gostje so na koncu poizkušale na vse mogoče načine, a zmaga je zasluženo ostala v Kranju. Končni rezultat 63:57. Triglavanke so vpisale 14. zaporedno zmago v državnem prvenstvu.

12 točk sta zbrali Ajda Burgar in Alina Kvrgić, 11 jih je dodala Zala Jenko.

ŽKK TRIGLAV : ŽKD TOSAMA LEDITA 63:57 (24:14, 10:19, 17:6, 12:18)

Trener Triglavank, Gašper Sluga:“Dekleta so se borila, pokazala energijo in tu jim nimam ničesar za zameriti. Smo pa bili tokrat preveč nepovezani v napadu, igrali preveč površno, kar se je poznalo v prevelikih nihanjih. Vseeno pa gredo dekletom čestitke za novo zmago.”

Kranjčanke bodo naslednjo tekmo igrale 1. aprila, v Celju. To bo zadnja tekma drugega dela državnega prvenstva.