V trinajstem krogu državnega prvenstva za košarkarice je ekipa Triglava gostovala v Ljubljani pri Akson Iliriji. Uvod je pripadel našim dekletom, ki so hitro povedle in prednost držale skozi celotno prvo četrtino (17:23).

Tudi v drugih desetih minutah smo spremljali lepo košarkarsko predstavo v kateri so si Kranjčanke priigrale še nekoliko višjo prednost, semafor je na polčasu kazal 33:45.

33 prejetih točk v prvem polčasu je bilo preveč, tega so se zavedala tudi dekleta in zaigrala precej bolj agresivno v obrambi, hkrati pa z dobrim napadom dokončno odločile zmagovalno ekipo tega obračuna. Tretji del je pripadel Triglavankam s 6:22 (skupno 39:67).

V zaključku tekme pa nekoliko nerazumljiv padec koncentracije, kar je domača ekipa s pridom izkoristila in omilila poraz. Končni rezultat 62:75.

Rebeka Abramović je v dobrih 17-ih minutah zbrala 14 točk in 6 podaj, Katja Kotnik je 14-im točkam dodala 11 skokov in vpisala dvojni dvojček. 9 točk sta dosegli Zala Pavlič in Gala Kramžar, ki je zbrala 8 skokov in podelila 7 podaj. Po 8 točk pa tokrat Pia Tonja in Manca Vrečer (13 skokov).

ŽKD AKSON ILIRIJA : ŽKK TRIGLAV 62:75 (17:23, 16:22, 6:22, 23:8)

Izjava pomočnika trenerja Triglava, Cecila Browna:“Odigrali smo dobro tekmo v prvih 30-ih minutah. V prvem polčasu smo bili dobri v napadu, imeli zgolj 5 izgubljenih žog, v tretji četrtini pa smo dodali še dobro obrambo in zaustavili prodor igro Ilirijank. V četrti četrtini smo bili slabi, ni izgovorov za to. Konec koncev pa sem lahko vseeno ponosen na naš današnji nastop.”

Glede na to, da so Triglavanke že vnaprej odigrale tekmo 14. kroga, pomeni, da so zaključile prvi del DP. Po prvem delu imajo na svojem računu 12 zmag ter dva poraza.