Članska ekipa je na domačem parketu gostila VBO Maribor. Po začetnih izenačenih minutah je sledila serija košarkaric Triglava s katero so si priigrala 5 točk prednosti po prvih desetih minutah.

V drugi četrtini pa je sledil popoln juriš Triglavank. Gostje iz Štajerske niso imele odgovora za razpoloženo domačo ekipo, ki si je do glavnega odmora priigrala 21 točk prednosti.

Drugi polčas so Kranjčanke odigrale na povprečnem nivoju, a tekmo povsem mirno pripeljale do konca. Končni rezultat 79:50.

Za 21. zmago v državnem prvenstvu so bile tokrat strelsko najbolj učinkovite Gala Kramžar z 19 točkami, Nina Stavrov jih je dodala 13, Rebeka Abramović pa 12.

ŽKK TRIGLAV : VBO MARIBOR 79:50 (18:13, 25:9, 18:13, 18:15)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Zaslužena zmaga naših deklet, za kar jim tudi čestitam. Kar nekajkrat smo lepo odigrali, kombinatorno in učinkovito, absolutno pa smo izgubili preveliko število žog. Čez 48 ur nas čaka nova tekma in moramo biti boljši v tem elementu.”

Triglavanke bodo v ponedeljek, 11. aprila, gostovale v Slovenskih Konjicah.