Športna dvorana Brinje v Grosuplju je v torek, 8.12.2020, gostila prestavljeno tekmo članic Žkk Grosuplje ter Žkk Triglav.

Nekoliko bolje so tekmo odprle Triglavanke, ki so si priigrale minimalno prednost in jo držale skozi celoten prvi polčas. Na glavni odmor so košarkarice Triglava odšle z rezultatom 24:26.

Prednost so v nadaljevanju hitro povečale, serija 9:4 na začetku tretje četrtine je pomenila manjši rezultatski odskok, dokončno pa so dvome o zmagovalcu rešile na začetku 4. četrtine, ko so povedle z 38:54.

Na koncu je semafor kazal 47:63, kar je pomenilo, da so Triglavanke vpisale 10. zaporedno zmago v letošnji sezoni. Dvomestne so bile Abramovićeva (13 točk), Kotnikova (11) in Vrečerjeva (10).

ŽKK GROSUPLJE : ŽKK TRIGLAV 47:63 (9:12, 15:14, 10:16, 13:21)

Trener Triglavank, Gašper Sluga:“Morda nismo izgledali najbolje, a pomembno je, da smo tekmo dobili tudi na takšen način. V obrambi smo dobro funkcionirali, zadržali nasprotnika pod 50 točkami in zasluženo vpisali novo zmago. Čestitke celotni ekipi.”

Kranjske košarkarice bodo na parket stopile v petek, 11. decembra. V dvorano na Planini prihaja Cinkarna Celje.