V soboto, 27. februarja, so košarkarice Triglava gostovale v Ljubljani pri Akson Iliriji in vknjižile 10. zaporedno zmago. Ta serija jim je uspela že drugič v letošnji sezoni, omeniti velja tudi to, da Triglavanke v letu 2021 še ne poznajo poraza.

Varovanke trenerja Gašperja Sluge so tekmo začele sicer nekoliko rezervirano, nato pa v drugi polovici prve četrtine stopile na plin in odskočile na dvomestno prednost (12:24).

V drugi četrtini je bilo razmerje moči na parketu še vedno na strani Triglavank, ki so s kolektivno igro v napadu svojo prednost še nekoliko povišale in na odmoru vodile s 17 točkami razlike (24:41).

Kranjčanke so v tretjem delu igre dokončno odločile zmagovalca obračuna. Z nekaterimi protinapadi ter zadetimi meti iz razdalje so točkovno prednost povečale na 23 točk ter si zagotovile povsem mirno končnico, v kateri so Ilirijanke imele svoje minute, s katerimi so nekoliko zmanjšale končno razilko. Rezultat 55:69.

Rebeka Abramović je zbrala 18 točk, 5 skokov in 5 ukradenih žog, Manca Vrečer je 16 točkam dodala 13 skokov in vpisala nov dvojni dvojček. Kadetinji Alina Kvrgić (5 skokov, 6 podaj) in Staša Osterman sta prispevali vsaka po 8 točk.

ŽKD AKSON ILIRIJA : ŽKK TRIGLAV 55:69 (12:24, 12:17, 14:20, 17:8)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitike dekletom za zasluženo zmago. Imeli smo kar nekaj dobrih minut, žal tudi nekaj momentov, ki se enostavno ne bi smeli zgoditi. Sem pa zadovoljen, da smo lahko porazdelili minutažo. Svoje minute dobro izkoriščata mladi Osterman in Kvrgić, prve minute je po daljši odsotnosti odigrala tudi Udetova. Zaenkrat si ta ekipa zasluži zelo pozitivno oceno.”

Kranjčanke bodo naslednjo tekmo igrale doma, proti Cinkarni Celje. Tekma bo v torek, 9. marca, ob 20:30.