Zadnja tekma 12. kola je potekala v Kranju, kjer je Ježica gostovala pri ekipi Triglava. Tekma se je začela zelo napadalno in izenačeno, do 8. minute si nobena ekipa ni priigrala občutnejše prednosti, nato pa so 1. četrtino domačinske zaključile z mini serijo 9:5 in si prvič priigrale šest točk prednosti. Triglavanke in tudi Ježičanke so bile v napadu razpoložene tudi v drugi četrtini in na koncu polčasa so domačinke dosegel 48 točk, a si odločilne prednosti za drugi del tekme niso priigrale. V tretji četrtini so gostje iz Ljubljane počasi a vztrajno topile prednost Triglavank, vendar na manjši zaostanek od šestih točk niso uspele priti. V zadnji četrtini so igralke Triglava unovčile svoje izkušnje iz težkih tekem in zasluženo zmagale. Tekmo je zaznamovala velika razlika v številu skokov obeh ekip, saj so bile domačinke občutno uspešnejše v tem elementu igre (50:20).

Pri Triglavu je bila najboljša strelka Rebeka Abramovič s 17 točkami, Lejla Omerbašić je dosegla dvojni dvojček (15 točk, 10 skokov). Pri gostjah je bila strelsko zelo razpoložena Sara Meden, ki je dosegla 25 točk.

12. krog DP za članice
TRIGLAV : JEŽICA 83:67 (25:19, 23:18, 14:18, 21:12)
Abramovič 17, Jakobčič (8 skokov) 16, Omerbašić (10 skokov) 15; Meden 25, Ziherl 15, Bajrektarević 14
STATISTIKA

Triglav bo tekmo naslednjega kola odigralo 29. decembra v gosteh proti Grosupljem.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Ernest Novak, trener Triglava:
“Nismo odigrali najbolje, vendar je bila to naša tretja tekma v štirih dneh, tako da se nam je poznala utrujenost. Čestitke dekletom, da so zdržale.”

Mojca Markovič, trenerka Ježice:
“Odlično smo se upirali favoriziranemu tekmecu, a nam je za kaj več zmanjkalo moči in izkušenj iz takih tekmah. Čestitke Triglavu za zmago in vsem lepe praznike!”