Članice Triglava so v 12. krogu državnega prvenstva doživele drugi poraz v letošnji sezoni. Ekipa Žkk Cinkarne Celje je bila v Kranju prepričljivo boljša.

Uvodnih deset minut je bilo povsem v znamenju gostujoče ekipe, kjer je prednjačila srbska košarkarica Snežana Bogičević. Celjanke so uvodni del dobile s 6:19.

V drugi četrtini so Triglavanke nekoliko bolje reagirale, se čvrsto zoperstavile nasprotnicam in vzpostavile ravnotežje v igri, a žal strelsko niso bile razpoložene (29% met iz igre). Na polčasu je gostujoča ekipa vodila s 17:33.

Tudi v drugem delu tekme nismo videli preobrata v igri in tako je ekipa iz štajerske prišla do zaslužene zmage. Končni rezultat 44:76.

Manca Vrečer je dosegla 10 točk, Gala Kramžar 9 točk in 10 skokov, Zala Pavlič in Katja Kotnik (8 skokov) sta dodale 8 točk.

ŽKK TRIGLAV : ŽKK CINKARNA CELJE 44:76 (6:19, 11:14, 7:24, 20:19)

Trener ŽKK Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke nasprotniku, danes so bili boljši. Naša reakcija na njihovo agresivno igro ni bila prava, poleg tega smo jim v prvem polčasu dovolili mnogo preveč napadalnih skokov, kar so s pridom izkoristili. Misli moramo sedaj preusmeriti k naslednji tekmi.”

Triglavanke bodo v soboto, 19.12.2020, gostovale v Ljubljani pri Akson Iliriji.