V derbiju vodilnih ekip državnega prvenstva za ženske so Celjanke z odlično igro v prvem delu tekme v Kranju prišle do zmage. Gostje so v peti minuti srečanja po rezultatu 13:9 z delnim izidom 14:0 prišle do visoke prednosti in ob polčasu vodile za 18 točk. Drugi del tekme je sicer pripadel domačinkam, ki so se otresle začetne treme, z moštveno igro gostjam povzročale kar precej težav v obrambi, prednost Celjank je skopnela a vendar je bilo za preobrat časa premalo.
Pri Triglavu je z veliko energije in borbe najboljšo predstavo prikazala Ajda Burgar, ki je dosegla 15 točk in ujela 9 žog.  Triglavanke sedaj čaka pot v Bolgarijo, kjer bodo igrale v sredo proti ekipi Beroe, v petek pa proti Montani.

Sobota, 23. februar
TRIGLAV : CINKARNA CELJE 54:58 (9:22, 8:13, 15:10, 22:13)

Burgar 15 (9 skokov), Omerbašič 14, Ristič 13 (7 podaj); White 24 (10 skokov), Friškovec 8 (8 skokov), Debeljak 7
STATISTIKA

Izjavi trenerjev po tekmi
Ernest Novak, trener Triglava:
‘’V prvem polčasu smo odigrali premehko in s preveč strahu. Drugi polčas je bil boljši. Čestitke igralkam za pristop v drugem delu, gostjam pa za zmago.’’

Damir Grgič, trener Cinkarne Celje:
‘’Prvi polčas smo odigrali dobro in imeli visoko prednost. V drugem delu smo psihološko padli in tako skoraj zapravili vse kar smo naredili dobrega v prvem polčasu. Čestitke moji ekipi za prvi del tekme in za zmago.’’