Košarkarice kranjskega Triglava so v zadnjem krogu državnega prvenstva gostovale v Celju.

Tekma je neposredno odločala o tem, kdo bo redni del končal na 1. mestu.

Triglavanke so dobro odprle srečanje, igrale čvrsto in hrabro na obeh straneh igrišča ter na polčasu zasluženo vodile (29:38).

V tretji četrtini so domačinke uspele ujeti priključek, spremljali smo izenačen in zanimiv dvoboj, ki sta ga na trenutke (le teh ni bilo malo) skazila delilca pravice.

V samem finišu srečanja sta obe ekipi ostali brez glavnih trenerjev. Nekoliko več športne sreče pa so imele domače košarkarice, ki so zmagale s 65:63.

Rebeka Abramović je srečanje zaključila z 22 točkami, 11 jih je dodala Ajda Burgar.

ŽKK CINKARNA CELJE : ŽKK TRIGLAV 65:63 (15:21, 14:17, 17:11, 19:14)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke nasprotniku za zmago, prav tako pa čestitke našim košarkaricam za prikazano. Pred polfinalnimi obračuni smo v dobrem ritmu, kar je trenutno tudi najbolj pomembno.”

Triglavanke se bodo v sredo, 27. aprila, ob 18:00, na Planini, pomerile z Žkk Grosuplje. To bo prva tekma polfinala, ki se igra na dve zmagi. Vabljeni.