Za osmo letošnjo zmago v državnem prvenstvu so košarkarice Triglava z 79:55 ugnale Tosama Ledito.

V prvem polčasu smo spremljali izenačen obračun z veliko koši na obeh straneh. Na glavni odmor so s prednostjo odšle Triglavanke, bilo je 40:36.

V drugi polovici tekme pa so Kranjčanke precej bolj angažirano odigrale v obrambi. Nasprotnicam so v dvajsetih minutah dovolile le 19 točk, posledica tega pa nova zaslužena zmaga. Končni rezultat 79:55.

Crystal Allen je dosegla 22 točk, 18 jih je dodala Manca Vrečer. Lara Kozina Bubnič pa je vpisala novi dvojni dvojček (15 točk, 10 skokov).

ŽKK TRIGLAV : ŽKD TOSAMA LEDITA 79:55 (20:19, 20:17, 21:13, 18:6)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Po sredini zmagi v WABA ligi smo potrdili vlogo favorita v tekmi državnega prvenstva. Čestitke dekletom.”

Triglavanke bodo v sredo gostovale v Novem Sadu, v soboto pa v Kranj prihaja Žkd Maribor.