Pokalne prvakinje in državne podprvakinje, igralke Triglava, so v Domžalah pokazale, da so enostavno premočne za zadnjeuvrščeno ekipo državnega prvenstva. Razmerje v skokih je bilo 63:29 v korist Kranjčank, domačinke so za dve točki metale 24%, za tri pa le 11%, zato kaj drugega kot visok poraz ni bilo mogoče. Ker so Domžalčanke v prvi četrtini dosegle le 2 točki in v prvem polčasu skupaj 10 točk, je bila tekma zelo hitro odločen v korist gostij, za katere najboljša strelka ekipe, Rebeka Abramovič, sploh ni stopila na parket.

Pri Domžalah je bila edina dvomestna Vanj Tajher, ki je dosegla 15 točk, pri Triglavankah pa ob najboljši strelki tekme Maji Jakobčič (16 točk) velja pohvaliti še Laro Kozina Bubnič, ki je 14 točkam dodala še 13 skokov. Triglav pa na isti dan doma pričakuje ekipo Ježice.

DOMŽALE : TRIGLAV 34:77 (2:17, 8:19, 13:17, 11:24)
Tajhar 15; Jakobčič (8 skokov) 16, Kozina Bubnič (13 skokov) 14
STATISTIKA

Izjavi trenerjev po tekmi:

Mladen Rajić, trener Domžal:
“Čestitke Triglavu za zasluženo zmago. Malo smo se ustrašili nasprotnika, a sam strah od poraza je že pol poraza. Svojim dekletom čestitam za prikazano v drugem polčasu.”