Košarkarice Triglava so svojo deseto zmago (ob le enem porazu) dosegle na gostovanju v Grosuplju.

Tekma se je sicer pričela z 20-minutno zamudo, saj so Kranjčanke obstale v prometnem zamašku. Morda je tudi to vplivalo na nekoliko bledo predstavo v prvem polčasu, kjer si nobena od ekip ni priborila večje prednosti (23:22).

Po glavnem odmoru pa so Triglavanke vendarle zaigrale bolje. S čvrsto obrambo so domačim košarkaricam dovolile vsega 41 točk, medtem ko so se same nekoliko bolj razigrale v napadu in na koncu zasluženo slavile z 41:56.

Manca Vrečer je zbrala 22 točk, Lara Kozina Bubnič pa je dosegla novi dvojni dvojček (11 točk, 10 skokov).

ŽKK GROSUPLJE : ŽKK TRIGLAV 41:56 (8:12, 15:10, 8:15, 10:19)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke dekletom za današnjo zmago. V uvodnih 11 krogih državnega prvenstva smo opravili dobro delo. V četrtfinalu Pokala članic nas naslednji teden čaka še povratni obračun z Domžalami, na katerem moramo dokončati delo. Hkrati pa bomo nekaj dni izkoristili tudi za osvežitev ekipe.”

Triglavanke se bodo v sredo, 29. decembra, ob 20. uri, pomerile z Domžalami na povratnem obračunu četrtfinala Pokala članic. Prva tekma je pripadla našim dekletom, bilo je 39:102.