Kranjčanke so v prvi minuti tekme prišle do vodstva in ga do konca tekme le še stopnjevale. Domačinke so rezultatsko dobile vse štiri četrtine, ključna pa je bila tretja, v kateri so si priigrale visoko prednost. Začetna peterka Maribora se je dobro upirala domačinkam vendar prave pomoči iz klopi danes ni bilo. Klop Triglava je bila uspešnejša z rezultatom 31:9.
Kristina Ristič je za domačo ekipo dosegla 16 točk, Marisa Dautović pa je za Maribor prispevala 14 točk.
Košarkarice Triglava bodo tekmo 6. kola odigrale v koncu marca, v 7. kolu pa bodo doma gostile vodilno ekipo državnega prvenstva, Cinkarno Celje.

TRIGLAV : MARIBOR 90:53 (23:16, 15:11, 30:14, 22:12)
Ristič 16, Omerbašić in Abramovič (7 podaj) 14; Dautović 14, Cvijanovič 12 (5 skokov in 5 podaj)
STATISTIKA

Izjavi trenerjev po tekmi
Ernest Novak, trener Triglava:
‘’Ne glede na rezultat, naš pristop ni bil prav. Obramba ni bila na nivoju, kot ga pričakujem, v napadu pa premalo zbranosti pri zaključkih.’’
Žiga Ravnikar, trener Maribora:
‘’Čestitke ekipi Triglava za dobro igro in zasluženo zmago. Potrebno se bo dobro pripraviti na prihodnje tekme.’’