V devetem krogu državnega prvenstva za članice smo spremljali “večni derbi” dveh najboljših ekip zadnjega desetletja.

Uvodne minute na parketu dvorane Planina so pripadle našim košarkaricam, ki so povedle z 12:4. Gostje so se nato vrnile in v zaključku prve četrtine povedle s 16:18.

V drugi četrtini so Kranjčanke zaklenile poti do koša, prejele so zgolj 8 točk in na glavni odmor odšle s prednostjo 29:26.

Lahko bi rekli, da so bile ključne minute za zmago na koncu tretje in začetku četrte četrtine, ko so varovanke Gašperja Sluge povedle s 13-imi točkami razlike (52:39). Prednost so kontrolirale do konca srečanja, odbile še zadnje poizkuse Celjank in se zasluženo veselile zmage z rezultatom 65:54.

Rebeka Abramović je dosegla 17 točk, Lara Kozina Bubnič jih je dodala 12, Tinkara zoran 10, kapetanka Gala Kramžar pa je 9 točkam dodala 10 skokov.

ŽKK TRIGLAV : ŽKK CINKARNA CELJE 65:54 (16:18, 13:8, 16:13, 20:15)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Imamo kar nekaj zdravstvenih težav v ekipi, a je marsikatera stisnila zobe in dodala svoj delež k ekipnemu uspehu. Pohvaliti moram dekleta, da so se precej dobro držala navodil v obrambi in igrala timsko v napadu. Čestitam jim za prikazano igro in zasluženo zmago.”

Triglavanke se v naslednjem krogu podajajo v Ljubljano k Akson Iliriji.