Niz šestih zaporednih zmag članske ekipe Triglava je prekinjen. V drugem krogu drugega dela državnega prvenstva so bile v Celju uspešnejše domačinke, ki so zmagale z 79:67.

Tekmo so nekoliko bolje odprle domače košarkarice, ki so povedle z 11:5. Po minuti odmora so Triglavanke ujele priključek in tako so gledalci lahko spremljali povsem izenačen dvoboj. Minuto pred koncem prvega polčasa so Triglavanke povedle z 37:38, a je sledil delni izzid Celjank 6:0.

Uvod v tretjo četrtino je bil na koncu odločilen. Bolje so ga odigrale domače košarkarice, ki so povedle za 18 točk. Kranjčanke so z vztrajnostjo in dobro ter učinkovito igro uspele priti na 9 točk zaostanka, a za kaj več tokrat ni bilo možnosti. Poznala se je tudi skrajšana rotacija na klopi Triglava, saj so bile odsotne Kramžar, Dragar in Stavrov.

Za Triglav je največ točk zbrala Manca Vrečer (12), Alina Kvrgič jih je dodala 11, po 10 pa Rebeka Abramovič in Lara Kozina-Bubnič.

ŽKK CINKARNA CELJE : ŽKK TRIGLAV 79:67 (20:17, 23:21, 18:11, 18:18)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke nasprotniku za zasluženo zmago. Žal smo danes izgubili preveliko število žog, da bi lahko razmišljali o zmagi. Kljub vsemu, naša forma se dviguje, energija na treningih je prava in nadaljevati moramo v tem tempu. Verjamem, da še nismo rekli zadnje v tej sezoni.”

Kranjčanke bodo v soboto, 4. februarja, ob 20:30 na domačem parketu gostile ekipo Pro-Bit Konjice. Lepo vabljeni.