V torek, 10. decembra, sta se v prestavljeni tekmi 15. kroga državnega prvenstva pomerili ekipi ŽKD Ježice in ŽKK Triglava. Zmage so se veselile Ljubljančanke, ki so bile uspešnejše s 83:67.

Uvodnih deset minut so naša dekleta odigrala dobro in držala rezultatsko prednost. Po prvi četrtini je bil rezultat na semaforju 13:20.

Nato pa precej boljša igra Ježičank, ki so z visoko razliko dobile tako drugo kot tretjo četrtino in tekma je bila praktično odločena. Po 40-ih minutah igre je bil rezultat 83:67 za domačo ekipo.

Pri Triglavankah je bila prva strelka Alexis Burke, ki je vpisala 26 točk, 9 skokov in 4 podaje. Predvsem po zaslugi dobrega prvega polčasa je bila učinkovita tudi Lejla Omerbašić, ki se je ustavila pri 19 točkah in 9 skokih.

ŽKD JEŽICA : ŽKK TRIGLAV 83:67 (13:20, 24:11, 33:15, 13:21)

STATISTIKA

Triglavanke bodo naslednjo tekmo odigrale v soboto, 14.12.2019, ko bodo gostovale v Mariboru.