V 8. krogu drugega dela državnega prvenstva smo spremljali obračun med Akson Ilirijo in Triglavom. V Ljubljani so do zmage prišle domače košarkarice.

Uvod je pripadel Triglavankam, ki so povedle s 7:1, a nato s preveč mehko igro v obrambi dovolile domačinkam, da so hitro obrnile rezultat v svojo korist. Druga četrtina je bila boljša, Triglavanke so zaostanek petih točk obrnile v prednost +4 (35:39).

A to je bilo za sobotno tekmo tudi vse. Košarkarice Ilirije so igrale s precej več energije, bile bolj konkretne in po dobri igri v drugem polčasu, na koncu tudi zasluženo zmagale. Končni rezultat 77:66.

Za Triglav je največ točk dosegla Lara Kozina Bubnič (20), 9 jih je dodala Manca Vrečer.

ŽKD AKSON ILIRIJA : ŽKK TRIGLAV 77:66 (22:17, 13:22, 23:12, 19:15)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Danes žal premalo energije, konkretnosti in zbranosti. Nasprotnik si je te zmage bolj želel in zasluženo zmagal za kar jim tudi čestitam.”

Triglavanke bodo na parketu ponovno v sredo, 29. marca, ko v Kranj prihaja Cinkarna Celje. Tekma se prične ob 20:30, vabljeni.