V 4. krogu 1. SKL za članice, sta se v dvorani na Planini pomerili ekipi Triglava in Maribora. Zmaga je ostala doma, Kranjčanke so bile boljše z 69:57.

Uvodnih dvajset minut ni ravno navdušilo gledalce na tribunah dvorane Planina. Tako ene kot druge košarkarice niso bile najbolj strelsko razpoložene in ob polčasu je semafor kazal 23:23. Pri Triglavu je bila do takrat edina razigrana igralka Burkova, ki je v tem obdobju dosegla 15 točk.

V drugem delu tekme pa smo lahko videli agresivnejšo in hitrejšo igro Kranjčank, ki so prestavile v višjo prestavo. Še vedno je blestela Alexis Burke, ki je na koncu vpisala kar 33 točk in 7 skokov, sledile pa so ji tudi Yeisy Perez (6 točk, 11 podaj, 6 skokov) ter Gala Kramžar in Lejla Omerbašić, ki sta dosegli po 10 točk. Zmaga je na koncu zasluženo ostala doma, končni rezultat 69:57.

ŽKK Triglav : ŽKD Maribor 69:57 (13:16, 10:7, 24:14, 22:20)

STATISTIKA

Trener Triglava, Ernest Novak:“Na trenutke smo odigrali zelo solidno, vendar imamo v igri še vedno preveč nihanj. Kose bomo sprostili v napadu, v obrambi pa prevzeli odgovornost v igri 1:1, bo lažje.”