Triglavanke so v sredo, 13. oktobra, gostile prvo domačo tekmo v novi sezoni WABA lige. Tekmec je bila ekipa Basket Kam iz Severne Makedonije.

Kranjčanke so na uvodu pokazale, da jih na tokratnem obračunu zanima le zmaga. S čvrsto obrambo so uspele zaustaviti poizkuse nasprotne ekipe in si že do polčasa priigrale lepo prednost (43:22).

V drugem polčasu so varovanke trenerja Gašperja Sluge kontrolirale rezultat in tekmo varno pripeljale do konca. Bilo je 82:54.

Z 18 točkami se je izkazala Zala Pavlič, 14 jih je dodala Lara Kozina Bubnič, ki je iz igre metala 100% (7/7).

ŽKK TRIGLAV : BASKET KAM 82:54 (22:13, 21:8, 19:16, 20:17)

Gašper Sluga, trener Triglava: “Čestitke dekletom za zasluženo zmago. Bili smo boljši v vseh segmentih igre. Dosegli smo cilj, ki smo si ga zastavili pred tekmo. Hvala navijačem, ki so nas podprli s svojim obiskom.”

Aleksander Aleksiv, trener Basket Kama: “Chestitim pobedata na Triglav. Pobedili sa zasluzeni. Nie zapochnahme mnogo losho purva chetvurt, kak to i vtora. Na poluvreme truenahme po-dobre za zalost zaenbrihme. Gledame napred.«

Košarkarice Triglava bodo v soboto, 16. oktobra, gostile ekipo Grosuplja. V sredo, 20. oktobra, pa jih čaka nova tekma WABA lige, v Banja Luki z ekipo ŽKK Orlovi.