V 10. krogu drugega dela državnega prvenstva za članice so Triglavanke ugnale ekipo Maribora.

Prva četrtina je minila v izenačenem ritmu. V tem delu so gostujoče košarkarice zadele 4 mete izza črte 6.75, kar jih je držalo v stiku z domačo zasedbo (20:20).

V drugih desetih minutah so Kranjčanke odigrale veliko bolj kakovostno. S serijo 15:5 so se rezultatsko odlepile od štajerske zasedbe ter do polčasa prednost povišale na 14 točk (49:35).

Po glavnem odmoru so Triglavanke nadaljevale z dobro igro in opravičile vlogo favoritinj ter vpisale novo zmago, tokrat z rezultatom 87:63. Domači trener je minutažo porazdelil med vsa dekleta, ki jih je imel na voljo.

Strelsko najbolj razpoloženi sta bili tokrat Alina Kvrgić in Nika Horvat, ki sta dosegli po 17 točk, 16 jih je dodala Rebeka Abramović.

ŽKK TRIGLAV : ŽKD MARIBOR 87:63 (20:20, 29:15, 18:11, 20:17)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke dekletom za zasluženo zmago nad ekipo Maribora. Gostje so tekmo začele zelo poletno, malce tudi zaradi naše slabše obrambe. Kasneje smo bili, kljub nekaterim nihanjem v igri, boljša ekipa in zasluženo vpisali novo zmago.”

Košarkarice Triglava bodo v soboto, 20. marca, gostovale pri ŽKK Grosuplje.