V petem krogu državnega prvenstva za članice, so v Športni dvorani na Planini gostovale košarkarice domžalske Tosama Ledite.

Triglavanke so tekmo odprle sijajno in si z agresivno igro v obrambi ter preudarnim napadom priigrale prednost 17:0. Dekleta so dobro igrala tudi v nadaljevanju ter si do polčasa ustvarila 23 točk prednosti (41:18).

V drugem polčasu je domači trener na igrišče poslal vseh 12 košarkaric, ki so tekmo suvereno pripeljale do končne zmage z rezultatom 69:39.

Tinkara Zoran in Manca Vrečer sta se ustavili pri 14-ih točkah, 10 jih je dodala Nina Stavrov.

ŽKK TRIGLAV : ŽKD TOSAMA LEDITA 69:39 (24:9, 17:9, 19:13, 9:8)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“S pravim pristopom smo šli v tekmo, bili agresivni od samega začetka in dobro izpolnjevali dogovore iz garderobe. Na koncu zaslužena visoka zmaga, za kar dekletom iskreno čestitam!”

Triglavanke bodo naslednjo tekmo igrale 5. novembra v Mariboru.