V drugem krogu državnega prvenstva so košarkarice Triglava gostovale v Celju. Po izenačenih uvodnih minutah so nato bolje zaigrale Triglavanke, ki so na glavni odmor odšle s prednostjo 15-ih točk (18:33).

V drugem polčasu so Celjanke vložile vse napore, da so se vrnile v igro. V dramatični končnici sta se ekipi razšli brez zmagovalca, bilo je 55:55. V podaljšku so bile nato boljše domačinke, ki so na koncu zmagale s 67:56.

ŽKK CINKARNA CELJE : ŽKK TRIGLAV 67:56 (10:17, 8:16, 18:13, 19:9, 12:1)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke nasprotniku za zmago. Prav tako moram pohvaliti svoje igralke, ki so predvsem v prvem polčasu igrale precej dobro na obeh straneh igrišča. Žal se nam na koncu ni izšlo za zmago. Na nas je, da trdo delamo naprej in še dvignemo nivo naše igre.”

Triglavanke bodo naslednji obračun igrale na domačem parketu. V soboto, 15. oktobra, ob 20:00, v Kranj prihaja Akson Ilirija.