Po teniško bi lahko rekli, da so članice prišle do “breaka”, saj so dobile prvo tekmo polfinalne serije v gosteh pri Akson Iliriji.

Uvodne minute so pripadle Triglavankam, ki so povedle s 3:10, a so domače košarkarice ujele priključek. Celoten prvi polčas je bil precej izenačen, nobena od ekip ni vodila za več kot 7 točk. Po prvih dvajsetih minutah pa je bilo na semaforju 35:33.

Zelo podobna zgodba se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, ko se nobeni od ekip ni uspelo “odlepiti” od nasprotnika. Odločilni trenutki srečanja so bili med 37. in 39. minuto, ko so Triglavanke s serijo 2:9 povedle z 61:68. Po tem so rezultat mirno kontrolirale in tekmo uspešno pripeljale h koncu. Končni rezultat 69:72 in vodstvo v polfinalni seriji z 0:1.

Manca Vrečer je 22-im točkam dodala 9 skokov in 5 podaj. 18 točk in 8 skokov je dodala Rebeka Abramovič.

ŽKD AKSON ILIRIJA : ŽKK TRIGLAV 69:72 (15:12, 20:21, 18:20, 16:19)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke dekletom za zmago.”

Druga in morda že odločilna tekma bo v petek, 21. aprila, v Kranju. Tekma se prične ob 19:30, lepo vabljeni.