V 11. krogu državnega prvenstva smo v Športni dvorani na Planini spremljali dvoboj med Triglavankami in Mariborčankami.

Košarkarice Triglava so hitro prevzele vajeti v svoje roke in povedle s 16:6 ter z dobro igro nadaljevale tudi v drugi četrtini. Do glavnega odmora je bil zmagovalec praktično odločen (40:22).

V tretjem delu igre so gostje po zaslugi dobrih štirih minut v katerih so zadele veliko večino svojih metov, nekoliko znižale prednost, a so Triglavanke v zadnji četrtini postavile stvari na svoje mesto in vpisale zmago z 71:51.

Lara Kozina Bubnič je zbrala 18 točk, Gala Kramžar jih je dodala 17, Rebeka Abramović pa 11. Triglavanke so zbrale tudi kar 25 podaj, kar kaže na kolektivno igro v napadu.

ŽKK TRIGLAV : ŽKD MARIBOR 71:51 (18:13, 22:9, 15:22, 16:7)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Zmaga je zaslužena, a s prikazanim ne morem biti zadovoljen. Če bomo znotraj ekipe zadovoljni s tem bomo hitro začeli nazadovati.”

Triglavanke bodo naslednjo tekmo igrale v sredo, 22. decembra, v Grosuplju.