(foto Žkk Cinkarna Celje)

V petem krogu državnega prvenstva Slovenije za članice, so košarkarice Triglava gostovale v Celju.

Že nekaj zadnjih tekem, kjer so bile Triglavanke uspešne s kolektivno igro, je vlivalo optimizem pred vedno zahtevnim gostovanjem. V uvodni četrtini smo videli izenačen boj, kjer so si na koncu nekaj prednosti zagotovile domačinke (20:17). Na začetku druge četrtine so bile Celjanke bolj natančne in si priigrale 11 točk prednosti (31:20). Po minuti odmora so Kranjčanke zaigrale bolje ter do polčasa znižale rezultat na 36:32.

V drugem delu smo spremljali izjemno izenačen obračun, videli lepo število zadetih trojk tako na eni kot na drugi strani ter spremljali infarktno končnico, kjer pa so bila uspešnejša naša dekleta. Na krilih Kramžarjeve, Abramovićeve ter Vrečerjeve so Triglavanke povedle, z zadetim prostim metom pa je končno zmago 70:73 potrdila Katja Kotnik.

Gala Kramžar se je ustavila pri 25-ih točkah, Rebeka Abramović je 12-im točkam dodala kar 8 asistenc, dvomestni pa sta bili še Katja Kotnik (11) in Zala Pavlič (10 + 8 skokov).

ŽKK CINKARNA CELJE : ŽKK TRIGLAV 70:73 (20:17, 16:15, 12:15, 22:26)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke igralkam za prikazano igro ter zmago v tesni končnici. Uspeh je posledica tega, da smo bili požrtvovalni, ponovno odigrali kolektivno ter imeli veliko željo po dokazovanju. Bo pa potrebno hitro preusmeriti misli, saj nas v sredo in soboto čakata novi tekmi državnega prvenstva.”

Članska ekipa Triglava bo v sredo, 28.10.2020, v Športni dvorani na Planini gostila Akson Ilirijo. Tekma, zaprta za gledalce, se bo pričela ob 20:30.