Članska ekipa Triglava je v 17. krogu državnega prvenstva gostovala v Ljubljana, pri ŽKD Akson Iliriji. Kranjčanke so bile boljše, bilo je 65:81.

Uvodnih deset minut so bolje odigrale gostje, ki so bile zelo razpoložene v napadu (27:21). V drugih desetih minutah pa so na parketu vajeti v svoje roke vzele Triglavanke in si predvsem po zaslugi dobre obrambe, do glavnega odmora nabrale 11 točk prednosti (34:45).

A tekma še ni bila odločena, saj so v tretji četrtini pobudo ponovno prevzele Ljubljančanke in se približale na zaostanek, ulovljiv z eno žogo, bilo je 52:55. Tako smo spremljali kar precej zanimiv in izenačen obračun, kjer pa so vseeno naše košarkarice uspele prikazati nekoliko več. Zadnja četrtina in končna zmaga je pripadla varovankam Ernesta Novaka, končni rezultat 65:81.

Alexis Burke se je ustavila pri 24-ih točkah in 9 skokih, Lejla Omerbašić je 20-im točkam dodala 6 skokov, raznovrstna je bila Gala Kramžar, ki je vpisala 9 točk, 10 skokov in 7 podaj.

ŽKD AKSON ILIRIJA : ŽKK TRIGLAV 65:81 (27:21, 7:24, 18:10, 13:26)