V soboto, 25. januarja, smo v Športni dvorani na Planini spremljali obračun zadnjega kroga prvega dela državnega prvenstva za članice. Triglavanke so gostile Žkk Grosuplje in jih ugnale z visokih 78:47.

Gostujoča ekipa je korak s Kranjčankami držali v prvem polčasu, ki se je končal v prid Kranjčank (39:30). V tretji četrtini pa smo dobili odgovor o končnem zmagovalcu. Naše košarkarice so omenjeno četrtino odigrale zelo dobro in jo dobile s 27:8. Tako da je bilo zadnjih 10 minut zgolj še formalnost. Končni rezultat 78:47 za naša dekleta.

Strelsko je bila najbolj učinkovita američanka Alexis Burke, ki je vpisala 22 točk ter dodala še 11 skokov za novi dvojni dvojček v letošnji sezoni. Yeisy Alexandra Perez je dodala 13 točk, 5 skokov in 5 podaj.

ŽKK Triglav : ŽKK Grosuplje 78:47 (23:10, 16:20, 27:8, 12:9)

STATISTIKA

Triglavanke bodo prvo tekmo Lige za prvaka odigrale v gosteh proti ljubljanski Ježici (1.2.2020).