Triglavanke so še tretjič v letošnji sezoni ugnale Žkk Grosuplje in se tako zasidrale na 4. mestu državnega prvenstva.

4. krog Lige za prvaka so sicer nekoliko bolje začele Dolenjke, ki so vodile po prvi četrtini z 18:16. A sledil je odgovor Triglavank, ki so po zaslugi dobre obrambe in razpoložene Burkove do polčasa prešle v vodstvo (30:37).

Grosupeljčanke so zadnjič ogrozile zmago Triglava pri rezultatu 50:51, a je nato zaključek tekme pripadel našim dekletom, s serijo 9:22 so tekmo pripeljale mirno do konca in se veselile nove zmage. Končni rezultat 59:73.

Alexis Burke je vpisala 27 točk in 9 skokov, Omerbašić 17 točk, Perez 15, raznovrstna je bila Kramžarjeva, ki je dosegla 9 točk, 11 skokov ter 6 podaj.

ŽKK GROSUPLJE : ŽKK TRIGLAV 59:73 (18:16, 12:21, 14:10, 15:26)

STATISTIKA

Triglavanke bodo v soboto, 22. februarja, gostile ŽKD Ledito. Tekma je na sporedu ob 20:00.