Po sredini zmagi v WABA ligi proti hrvaški Plamen Požegi, so košarkarice Triglava danes nadigrale še ljubljansko ekipo Derby Ježica.

Kranjčanke so bile boljše skozi celotno srečanje, narekovale tempo igre in po treh četrtinah je bil zmagovalec praktično odločen (73:41).

Nekoliko slabše so odigrale le v zadnjih desetih minutah, a to ni vplivalo na rezultat. Triglavanke so se ob zvoku sirene zasluženo veselile nove zmage, končni rezultat pa 88:54.

Rebeka Abramović je vpisala trojni dvojček (23 točk, 10 podaj, 10 ukradenih žog), Manca Vrečer ji je sledila z 21 točkami, 15 jih je dodala Ajda Burgar.

ŽKK TRIGLAV : ŽKD DERBY JEŽICA 88:54 (25:16, 23:15, 25:10, 15:13)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke dekletom! Zmago, ki smo jo med tednom vpisali v WABA ligi, smo želeli potrditi danes in to nam je z dobro igro tudi uspelo. Nekoliko preveč neangažirano smo igrali v zadnji četrtini, a to ne zmanjša našega zasluženega uspeha.”

Triglavanke se že jutri odpravljajo v Skopje, kjer jih v torek čaka nova tekma WABA lige.