Sobota, 9.11.2019, je bila rezervirana za 8. krog državnega prvenstva za članice. V kranjski dvorani Planina sta se pomerili ekipi ŽKK Triglav in ŽKD Akson Ilirija.

Uvodnih deset minut je pripadlo domačim igralkam, zadevale so iz razdalje ter zasluženo povedle s 25:14. V drugih desetih minutah je bila gostujoča ekipa za odtenek boljša, ter posledično zmanjšala razliko pred glavnim odmorom. Na semaforju je kazalo 40:35 za Triglav.

V drugem polčasu pa smo v večini spremljali le domačo zasedbo, ki je rešetala koš nasprotnic. Drugi polčas so Triglavanke dobile s kar 56:15 in na koncu zasluženo vpisale novo zmago, končni rezultat 96:50.

Vse Triglavanke, ki so stopile na parket, so se vpisale med strelke. Ponovno je izstopala Alexis Burke, ki je v statistiko vpisala kar 31 točk ter 11 skokov (indeks 40!). Sledile so Ajda Burgar (16 točk, 5 skokov, 7 podaj), Sara Feratović (11 točk), Yeisy Alexandra Perez (10 točk, 6 podaj) in Gala Kramžar (9 točk, 8 skokov).

ŽKK TRIGLAV : ŽKD AKSON ILIRIJA 96:50 (25:14, 15:21, 23:6, 33:9)

STATISTIKA

Trener Triglava, Ernest Novak:“Odigrali smo dobro, predvsem v drugem polčasu. Čestitke dekletom za zmago.”