V prestavljeni tekmi 6. kroga državnega prvenstva so Triglavanke gostovale v Ljubljani pri Ježici.

V uvodni četrtini rezultat ni pokazal dejanskega stanja na igrišču. Kranjčanke so prikazale več, a bile precej nenatančne. Rezultat po prvoh desetih minutah 6:9.

V drugi četrtini so se Triglavanke odlepile na 10:17, a so domačinke ujele korak in ob zvoku sirene zmanjšale rezultat na 23:26.

V tretjem delu igre so Kranjčanke pokazale več in povedle s trinajstimi točkami razlike. Nekaj nezbranosti je pripomoglo, da so se domačinke ponovno vrnile v igro, a so nato naša dekleta po minuti odmora dobro reagirala in uspešno dokončala tekmo. Končni rezultat 54:63.

Burgar je dosegla 14 točk (7skokov, 6 ukradenih žog), Abramovič 13 (8 podaj, 7 ukradenih žog), po 10 sta dodali Vrečer in Kozina Bubnič, ki je zbrala še 12 skokov.

ŽKD DERBY JEŽICA : ŽKK TRIGLAV 54:63 (6:9, 17:17, 8:18, 23:19)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke dekletom za zmago. Zgodijo se takšne tekme, kot je bila današnja. Če ne bi imeli kakovosti in karakterja, takšne tekme ne bi dobili. Mi smo jo.”