Po skoraj tri-tedenskem premoru je članska ekipa Triglava znova stopila na parket. V 7. krogu državnega prvenstva so Kranjčanke na gostovanju v Slovenskih Konjicah dosegle šesto letošnjo zmago.

Da Triglavanke zanima zgolj zmaga so dale vedeti že na samem začetku tekme. S čvrsto obrambo so povedle s 14:2 in nadzorovale prednost skozi celoten prvi polčas, v katerem je bila zelo razpoložena Rebeka Abramović (13 točk v 13-ih minutah).

V drugem delu tekme je trener Triglava, Gašper Sluga, zaradi lažje poškodbe Abramovićevo nekoliko odpočil, celotna ekipa pa je tekmo mirno nadzorovala. Vmes je razlika poskočila na 23 točk, so se pa domačinke približale tudi na 13, a zmaga ni bila ogrožena. Končni rezultat tekme v Slovenskih Konjicah 49:63.

Poleg Abramovićeve so bile najučinkovitejše še Marta Vulović (17 točk, 12 skokov), Zala Pavlič (12 točk) ter Manca Vrečer (10 točk, 10 skokov).

ŽKK PRO-BIT KONJICE : ŽKK TRIGLAV 49:63 (7:20, 13:16, 10:12, 19:15)

Izjava trenerja Triglava, Gašperja Sluge:“Zavedamo se, da nismo odigrali najboljše tekme, naredili nekoliko preveč napak, kar je posledica tudi tega, da smo zaradi prisilnega počitka nekoliko izgubili tisti pravi ritem. Vseeno smo tekmo imeli pod kontrolo in na koncu zasluženo zmagali, za kar igralkam tudi čestitam.”