Prestavljeno tekmo 8. kroga državnega prvenstva, sta ekipi Grosupelj in Triglava odigrali v sredo, 27.11.2019, v ŠD Brinje.

Tekmo so nekoliko bolje začele domačinke, ki so prednost držale celoten prvi polčas. Predvsem zaradi dobrega skoka so Grosupeljčanke nadzirale potek tekme in odšle na glavni odmor s prednostjo dveh točk (33:31).

V drugih dvajsetih minutah se je slika obrnila. Kranjčanke so počasi, a vztrajno začele obračati tekmo v svojo korist. Zelo razpoloženi za igro sta bili Alexis Burke (28 točk, 7 skokov) in Lejla Omerbašić (21 točk, 10 skokov, 4 podaje). Sledili sta jima Gala Kramžar (10 točk, 7 skokov, 4 podaje) ter Yeisy A. Perez, ki je v svojo statistiko vpisala 8 točk in 5 podaj.

Že omenjeni četverec je bil na koncu tudi najbolj zaslužen za novo zmago v državnem prvenstvu. Končni rezultat 65:75!

ŽKK Grosuplje : ŽKK Triglav 65:75 (14:12, 19:19, 15:22, 17:22)

STATISTIKA

Trener Triglava, Ernest Novak:“Čestitke dekletom, da se po slabšem začetku niso predale in da so kljub vidni utrujenosti zdržale do konca.”

Triglavanke bodo v soboto, 30.11.2019, gostovale pri ŽKK Domžale.