Košarkarice Triglava veliko časa za počitek niso imele. Po sredini zmagi v Domžalah nad Tosama Ledito, so v petek, 8. oktobra, gostovale v Mariboru.

Varovanke trenerja Gašperja Sluge so tekmo odprle zelo dobro. Z dobro obrambo in ekipno igro v napadu so si priigrale dvomestno prednost, ki so jo zadržale vse do polčasa (26:38).

V tretji četrtini so s podobnim slogom igre dokončno odločile zmagovalca srečanja in v zadnjih desetih minutah tekmo mirno pripeljale k uspešnemu zaključku. Končni rezultat 56:74.

Strelsko najbolj razpoložena je bila tokrat Rebeka Abramović (15), sledili sta ji Zala Pavlič (14) in Ajda Burgar (12).

ŽKD MARIBOR : ŽKK TRIGLAV 56:74 (8:19, 18:19, 11:21, 19:15)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Pohvale dekletom. Odigrale so dobro tekmo. Čvrsto igro v obrambi smo nadgradili s kar nekaj kombinatorike v napadu in zasluženo zabeležili zmago proti zelo motiviranemu nasprotniku.”

Triglavanke se bodo v naslednjem tednu dvakrat predstavile domači publiki. V sredo, 13. oktobra bodo gostile KAM Basket (Waba liga) in v soboto, 16. oktobra še Grosuplje (DP). Vstop na obe tekmi bo prost, z upoštevanjem PCT pogoja.