Sobotni večer v Športni dvorani na Planini je postregel z obračunom med Triglavom in Pro-Bit Konjicami. Da Kranjčanke zanima zgolj zmaga so nakazale že v uvodnih minutah, ko so povedle s 16:4. Sledilo je nekaj slabših minut, a so v drugi četrtini domače košarkarice ponovno zaigrale dobro in na glavni odmor odšle s prednostjo 18-ih točk (47:29).

V drugem polčasu so ritem le še stopnjevale, gostje iz Slovenskih Konjic mu niso mogle slediti in tako so Triglavanke na domačem parketu vknjižile novo zmago (85:41). Zajetno minutažo so dobile mlajše igralke, ki so jo tudi dobro izkoristile.

Prva strelka je bila Eva Hendrickx (16 točk), sledile so Tinkara Zoran (13), Lara Kozina Bubnič in Manca Vrečer (obe po 12).

ŽKK TRIGLAV : ŽKK PRO-BIT KONJICE 85:41 (19:14, 28:15, 19:6, 19:6)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke dekletom za zasluženo zmago. Cilj, ki smo ga imeli pred tekmo, smo izpolnili. Pohvale tudi mladim, ki dobro trenirajo, posledično pa so odigrale tudi dobro tekmo.”

Košarkarice Triglava bodo naslednjo tekmo ponovno igrale na domačem parketu. V soboto, 18. februarja, se bodo pomerile z ekipo VBO Maribor.