Triglavanke so mesec januar, v katerem so odigrale 5 tekem, zaključile za čisto petico in dosegle še peto zmago v letošnjem koledarskem letu. Tokrat so bile, v Domžalah, boljše od ŽKD Tosama Ledita.

Uvod v tekmo je pripadel našim košarkaricam, ki so povedle z 0:6 in z dobro igro nadaljevale tudi po prvem košu domačink. V uvodnih desetih minutah so si priigrale lepo prednost trinajstih točk (7:20).

Tudi v drugi četrtini so bile Kranjčanke precej razigrane, le v zadnjih minutah je sledil manjši padec v igri, ki so ga domačinke izkoristile, a vseeno se prednost ni zmanjšala (26:39).

V tretjem delu igre so košarkarice Triglava ušle na 22 točk prednosti, nato pa so domačinke izkoristile nekaj napak in razliko znižale na 15 točk.

Serija 0:7 je potrdila, da bo končnica mirna in tako so varovanke trenerja Gašperja Sluge vpisale 17. zmago v letošnji sezoni državnega prvenstva. Končni rezultat 50:71.

Ajda Burgar je dosegla 16 točk, Rebeka Abramović 14 in Manca Vrečer 12. Dvomestna je bila tudi Gala Kramžar, zbrala je 10 točk.

ŽKD TOSAMA LEDITA : ŽKK TRIGLAV 50:71 (7:20, 19:19, 13:15, 11:17)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Imeli smo precej dobrih minut na današnjem obračunu, ki so nam prinesli zasluženo zmago. Moramo pa se zavedati, da smo vseeno naredili preveč individualnih napak, izgubili preveč žog in s tem nikakor ne morem biti zadovoljen. Kljub vsemu pa si dekleta zaslužijo čestitke za nov uspeh!”

Triglavanke bodo naslednji obračun igrale v peteke, 5. februarja, ko v Kranj prihaja Žkk Pro-Bit Konjice.