Sreda, 5. december, je bila v znamenju WABA obračuna med ŽKK Triglavom in Bolgarsko Montano. Slednje so v Kranju slavile zmago z 62:79.

Tekmo so napadalno bolje odprle gostje iz Bolgarije, ki so si v uvodnih desetih minutah priigrale enajst točk naskoka. Sledil je drugi del prvega polčasa, kjer so Triglavanke v vsega petih minutah dosegle zgolj eno trojko. Kljub boljši igri proti koncu prvega polčasa so imele gostje že zajetno prednost pred odhodom na glavni odmor. Drugi polčas se je začel bolje za domačinke, vendar so lastne napake prevedle k temu, da so igralke Montane sproščeno vstopile v zadnjo četrtino, kjer so imele prednost 24 točk. Kljub borbi in približanju na vsega 15 točk zaostanka, je za kaj več zmanjkalo časa. Na trenutke smo lahko spremljali obetavno igro Triglavank, ki pa jim vsekakor manjka še nekaj izkušenj za igranje in zmagovanje v WABA ligi.