Žreb Pokala članic je Triglavankam že pred časom namenil štajersko ekipo ŽKD Maribor. Pred tednom dni so naša dekleta gostovala v Mariboru, kjer so dosegla precej tesno zmago, bilo je 53:57.

Rezultat prve tekme je napovedoval izenačen boj v tem četrtfinalnem paru. Povratni obračun smo spremljali v torek, 14.1.2020, v Športni dvorani na Planini. Varovanke trenerja Ernesta Novaka so dobro odprle tekmo in si do polčasa nabrale lepo prednost (43:27).

V drugih dvajsetih minutah se razmerje moči na parketu ni spremenilo. Domače košarkarice so prednost do konca še nekoliko povišale, po zadnjem sodniškem žvižgu pa je na semaforju kazalo 84:51 za naša dekleta.

Strelsko so bile najbolj razpoložene Alexis Burke (21), Gala Kramžar (20), Ula Ude (14) in Sara Feratović (12).

Kranjčanke so v zadnjem desetletju 8x nastopile na finalnem turnirju Pokala članic, od tega 6x v finalu in 2x osvojile naslov pokalnih prvakinj (2014 in 2018).

ŽKK TRIGLAV : ŽKD MARIBOR 84:51 (22:12, 21:15, 19:13, 22:11)

Žreb polfinalnih parov bo v prihodnjih dneh na sedežu Košarkarske zveze Slovenije.