V sredo, 11. januarja, sta se v prestavljeni tekmi 13. kroga državnega prvenstva merili ekipi Triglava in VBO Maribora.

Prve tri četrtine so minile v precej izenačenem obračunu, večinoma so bile gostje v rahli prednosti. To pa se je spremenilo na začetku zadnje četrtine, ko so Triglavanke s serijo 19:2 odločile zmagovalca srečanja.

Strelsko izjemna je bila Rebeka Abramovič, ki se je ustavila pri 26-ih točkah, 11 jih je dodala Lara Kozina Bubnič, 10 pa Tinkara Zoran.

ŽKK TRIGLAV : VBO MARIBOR 75:62 (20:22, 12:17, 20:16, 23:7)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Maribor je odigral dobro tekmo, videlo se je, da nimajo kaj izgubiti. Poleg tega so bili izjemno razpoloženi tudi v skoku. Na nas je, da popravimo zadeve že na naslednji tekmi. Kljub vsemu pa čestitke igralkam, da so znale takšno tekmo obrniti v svoj prid.”

Kranjčanke naslednji obračun čaka v soboto, 14. januarja in sicer na gostovanju v Domžalah.