V torek, 4. maja, se je v Celju končala sezona 2020/2021. Triglavanke so po srebru v pokalnem tekmovanju, osvojile še srebrno medaljo v državnem prvenstvu.

V uvodni četrtini smo spremljali izenačen obračun dveh najboljših ekip letošnje sezone. Z minimalno prednostjo so na odmor odšle domače košarkarice, bilo je 19:18.

V drugi četrtini so Triglavanke, ki so nastopile brez obolele Zale Pavlič, naredile nekoliko preveč napak in tako na odmor odšle z zaostankom 12-ih točk (42:30).

Glavni odmor je kot kaže dobro vplival na kranjske košarkarice. V drugih dvajsetih minutah so odigrale čvrsto v obrambi, prisilile celjsko ekipo v večje število izgubljenih žog ter se počasi tudi rezultatsko približevale.

Zadnje tri minute so bile izjemno napete ter izenačene. Obe ekipi sta imeli svoje priložnosti za zmago, na koncu pa je žal zmaga ostala v Celju, bilo je 56:54.

15 točk sta zbrali Manca Vrečer in Rebeka Abramović, 10 jih je dodala Ajda Burgar.

ŽKK CINKARNA CELJE : ŽKK TRIGLAV 56:54 (19:18, 23:12, 11:15, 3:9)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Iskrene čestitke dekletom za zelo dobro sezono, ki smo jo nagradili s srebrnima medaljama v obeh domačih tekmovanjih. Mislim, da smo celotno sezono kazali pravi odnos in dobre predstave, kljub nekaterim igralskim spremembam znotraj ekipe. Veliko zahvalo za sodelovanje sem dolžan sodelavcem v strokovnem štabu, prav tako tudi vodstvu kluba za zaupanje in dane pogoje za delo.”