Triglavanke so po sredinem obračunu z Ježico, tokrat gostile še drugo ljubljansko ekipo, Akson Ilirijo.

Obračun v Športni dvorani na Planini so Kranjčanke začele silovito, ter v četrti minuti tekme povedle s 14:0, četrtino pa uspešno zaključile s prednostjo devetih točk (21:12).

V drugi četrtini so se razigrale gostje. Triglavanke so bile še vedno precej uspešne v napadu, obrambno gledano nekoliko manj in Akson Ilirija je na polčas odšla z zaostankom 6 točk (43:37).

V tretji četrtini so domače košarkarice ponovno zaigrale bolje v obrambi, zgrešile sicer nekaj odprtih metov, a vseeno povečale prednost, bilo je 61:51.

V zadnjih desetih minutah so ponovno prikazale čvrsto obrambo, nekajkrat lepo izigrale ljubljansko ekipo in se na koncu zasluženo veselile zmage z rezultatom 78:62.

Rebeka Abramović je dosegla 21 točk ter ukradla kar 8 žog. Ajda Burgar in Manca Vrečer sta se ustavili pri 12-ih točkah, 11 jih je dodala Gala Kramžar. Svoje minute je dobro izkoristila mlada Triglavanka, Staša Osterman, ki je dosegla 7 točk in 6 skokov.

ŽKK TRIGLAV : ŽKD AKSON ILIRIJA 78:62 (21:12, 22:25, 18:14, 17:11)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitam dekletom za današnjo zmago. Tekmo smo dobro odprli in si takoj priigrali lepo prednost. Nato pa smo nekoliko preveč nihali v igri, tu predvsem mislim na naloge v obrambi, a vseeno se mi zdi, da smo imeli tekmo ves čas pod kontrolo in na koncu zasluženo vpisali novo zmago.”

Triglavanke se bodo v soboto, 16. januarja, odpravile na gostovanje v Maribor.