V petek, 30. aprila, se je pričela finalna serija državnega prvenstva. V finalu se merita Žkk Triglav in Cinkarna Celje.

Triglavanke so se v finale uvrstile po tem, ko so z 2:1 v zmagah ugnale ljubljansko Ježico, Celjanke pa so bile z 2:0 boljše od domžalske Ledite.

Prva finalna tekma se je začela z agresivno obrambo na obeh straneh ter kar nekaj izgubljenimi žogami. Sredi prve četrtine je bil rezultat zgolj 5:2. Nato sta se obe ekipi nekoliko bolj razigrali, bilo je 18:11.

V drugi četrtini so Celjanke po zaslugi izjemnega meta izza črte 6.75 pobegnile Kranjčankam na 48:24.

V drugem polčasu smo spremljali bolj izenačen obračun. Tudi rezultatsko je drugih dvajset minut pripadlo Triglavankam (25:28), a razlika iz prvega polčasa je bila previsoka za resno ogrozitev zmage Celjank. Končni rezultat 73:52.

14 točk sta za Triglav dosegli Ajda Burgar in Rebeka Abramović.

ŽKK CINKARNA CELJE : ŽKK TRIGLAV 73:52 (18:11, 30:13, 13:12, 12:16)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke nasprotniku. V prvem polčasu smo preslabo reagirali v obrambi, kar so domačinke izkoristile. Delali bomo na tem, da odpravimo napake v obrambi in gremo v nedeljo v nov boj.”

Druga finalna tekma bo v nedeljo, 2. maja, ob 13:00, v Športni dvorani na Planini. Tekmo si boste lahko ogledali tudi na Športklub TV.