Le tri dni po zaključku polfinalne serije se je v Celju igrala prva finalna tekma državnega prvenstva za košarkarice. V uvodnih minutah smo spremljali izenačen dvoboj. Po zadeti trojki in košu v zadnji sekundi prve četrtine so se domače košarkarice nekoliko odlepile (22:15). Odločilna je bila tokrat druga četrtina, ko se je Triglavankam povsem ustavilo v napadu. Celjanke so ušle na 20 točk prednosti, kar je ostalo vse do zadnjega sodnikovega piska. Rebeka Abramovič je zbrala 10 točk, 9 jih je dodala Gala Kramžar.

Prva finalna tekma se je končala z rezultatom 69:48. Serija se seli v Kranj, tekma pa je na sporedu v sredo, 26. aprila, ob 20:30.

ŽKK CINKARNA CELJE : ŽKK TRIGLAV 69:48 (22:15, 19:6, 13:10, 15:17)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Naredili smo preveč napak in izgubili preveč žog. Nasprotnik je bil boljši, na nas pa je, da v sredo odigramo bolje.”

Vstop na sredino tekmo, ki se prične ob 20:30 je prost. Vabljeni, da podprete dekleta!