V šestem krogu državnega prvenstva so varovanke trenerja Gašperja Sluge gostovale v Mariboru.

Zelo dober prvi polčas s strani Kranjčank je praktično že odločil zmagovalca. Triglavanke so z dobro obrambo in kar nekaj hitrimi protinapadi do glavnega odmora priigrale 20 točk prednosti. Bilo je 49:29, trener Kranjčank pa je na igrišče poslal 11-erico deklet.

V tretji četrtini je sledil padec v igri, kar so domače košarkarice izkoristile in znižale zaostanek na 12 točk. Triglavanke so dobro reagirale v zadnjih desetih minutah ter prednost povišale na že omenjenih 20 točk. Kot zadnja je na parket stopila še 15-letna Lena Grebenc, ki je za svoje prve točke v članski ekipi zadela trojko.

Strelsko sta bili najbolj razpoloženi Zoran (17) in Abramovič (12), omeniti pa velja, da so se prav vse igralke vpisale med strelke.

VBO MARIBOR : ŽKK TRIGLAV 62:82 (16:24, 13:25, 23:15, 10:18)

Trener Triglava, Gašper Sluga:Vesel sem, da se počasi a vztrajno dvigujemo v igri. Res je, da smo tretjo četrtino odigrali slabše od pričakovanj, a smo v preostalem delu tekme naredili veliko dobrih stvari in zasluženo zmagali. Čestitke dekletom!”

Kranjčanke bodo v soboto, 12. novembra, gostile ekipo Žkk Domžale. Tekma v Športni dvorani na Planini se prične ob 19:30. Lepo vabljeni.