Po zmagi Triglavank v Kranju s 55:52, se je polfinalna serija selila v Ljubljano.

Domačinke so v prvih desetih minutah zadevale praktično vse in si priigrale prednost 29:18.

Triglavanke so v drugi četrtini uspele nasprotnice povsem ujeti. Z dobro obrambo ter nekaj dobro izpeljanimi napadi so na odmoru zaostajale le za točko (37.36).

Kranjčanke so z dobro igro nadaljevale tudi v tretji četrtini, sredi katere so povedle s 44:51, a prednosti žal niso uspele zadržati do konca.

Ljubljančanke so zmagale z rezultatom 75:62 in polfinalno serijo izenačile na 1:1. Rebeka Abramović je zbrala 14 točk, 11 jih je dodala Gala Kramžar, 10 pa Zala Pavlič.

ŽKD JEŽICA : ŽKK TRIGLAV 75:62 (29:18, 8:18, 21:17, 17:9)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke nasprotniku za današnjo zmago. Serija se nadaljuje in naredili bomo vse, da na domačem igrišču z borbeno ter kolektivno igro vpišemo zmago.”

Tretja in hkrati odločilna tekma bo v torek, 27. aprila, ob 20:30, v Športni dvorani na Planini.