Sinoči smo v Športni dvorani na Planini spremljali 3. in hkrati odločilno tekmo polfinalne serije državnega prvenstva za članice.

Prva četrtina je minila v znamenju serij. Najprej so Triglavanke povedle s 6:0, sledila je serija Ježičank za vodstvo 11:16. Nato pa še en odgovor Kranjčank in serija 11:0 za vodstvo po prvi četrtini (22:16).

V drugi četrtini smo spremljali zelo izenačen obračun, nobeni od ekip se ni uspelo rezultatsko odlepiti in tako je bilo ob polčasu na semaforju 33:35.

V tretjem delu igre je predvsem po zaslugi dobrih zadnjih treh minut Ježica povedla s 44:50, a nato je sledil popoln napad Triglavank. Z 21:10 so Kranjčanke dobile zadnjo četrtino ter se ob zadnjem pisku sirene veselile zaslužene zmage ter uvrstitve v finale državnega prvenstva za sezono 2020/21.

Z dvojnim dvojčkom se je izkazala Manca Vrečer (22 točk, 10 skokov), obolela Rebeka Abramović je zbrala 13 točk in 5 podaj, kapetanka Gala Kramžar pa je 13-im točkam dodala še 6 skokov.

ŽKK TRIGLAV : ŽKD JEŽICA 65:60 (22:16, 11:19, 11:15, 21:10)

Trener Triglava, Gašper Sluga:Spremljali smo čvrst, izenačen obračun, v katerem smo z odlično zadnjo četrtino uspeli priti do zmage in finala državnega prvenstva. Dekletom gredo iskrene čestitke. Ritem tekem je nor, ob tem pa še materinstvo, službe, šola, priprava na maturo,… Dam jim kapo dol. Je pa potrebno takoj misli usmeriti na nove tekme, ki si hitro sledijo.”

Finalna serija se prične v petek, 30. aprila, v Celju. V nedeljo, 2. maja, sledi tekma v Kranju, ter v torek 4. maja, ponovno v Celju. Morebitni dodatni tekmi sta na sporedu 6. in 8. maja.