Selekcija Triglava do 19 let je v nedeljo, 10. oktobra, gostovala v Ljubljani pri Akson Iliriji.

Po tem ko so Kranjčanke ugnale Derby Ježico v prvem krogu, so bile tokrat boljše še od druge ljubljanske ekipe, čeprav so domačinke vodile praktično do 34. minute tekme.

Za preobrat je bila zelo pomembna serija 0:9 tik pred koncem tretje četrtine, s katero so Triglavanke prišle na 5 točk zaostanka. V zadnjih desetih minutah so ob dobri igri v obrambi uspele tekmo obrniti v svojo korist in se veseliti zmage s končnih 74:78.

ŽKD AKSON ILIRIJA : ŽKK TRIGLAV 74:78 (23:17, 19:19, 20:21, 12:21)

Vrečer 23, Tajhar 20, Perez 10, Osterman 9, Kvrgić 9, Pavlič 7, Kristan, Germ, Lipušček.

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Spremljali smo tekmo dveh precej kvalitetnih ekip. Čestitke nasprotnicam za prikazano ter čestitke mojim igralkam za zmago, ki so jo priigrale z zelo dobro igro v zadnjih 14 minutah.”