V četrtem krogu drugega dela državnega prvenstva za članice, sta se pomerili ekipi Triglava in Grosupelj.

Tekmo, ki se je pričela ob 16:30, so bolje odprle domačinke, ki so povedle z 8:2. Gostje so uspele izenačiti rezultat na 12, nato pa je sledila serija Triglavank 9:0, katero so varovanke Gašperja Sluge držale vse do glavnega odmora (37:28).

Uvodne minute tretje četrtine so pripadle gostujoči zasedbi, ki se je z nekaj zadetimi meti iz razdalje približala na točko zaostanka (41:40), a so Kranjčanke do konca tretje četrtine vrnile s serijo 9:3 in tako je pred zadnjo četrtino na semaforju kazalo 50:43.

Čvrsta obramba Triglavank v zadnjih desetih minutah in nekateri domiselno izpeljani napadi so potrdili novo, že 16. zmago v letošnji sezoni. Končni rezultat 65:53.

Ajda Burgar je dosegla 18 točk ter dodala še 10 skokov ter 5 pridobljenih žog, Rebeka Abramović je 15-im točkam dodala 5 podaj, Gala Kramžar pa je ob 14-ih točkah zbrala še 9 skokov.

ŽKK TRIGLAV : ŽKK GROSUPLJE 65:53 (15:12, 22:16, 13:15, 15:10)

Trener ŽKK Triglav, Gašper Sluga:“Čestitam dekletom za zmago na današnji tekmi. Zavedamo se, kaj je bilo dobro in kaj ne. Do nekaterih stvari sem zelo kritičen in upam, da jih bomo z dobrim treningom kmalu dvignili na višjo raven.”