Minuli vikend je Športna dvorana Slovenske Konjice gostila zaključni turnir Pokala članic za sezono 2022-2023.

Triglavanke so v polfinalnem obračunu igrale proti domači ekipi Pro-Bit Konjice. Skozi celotno srečanje so vodile Kranjčanke, največ proti koncu tretje četrtini, ko je bilo na semaforju 39:60 za naša dekleta. Nepopustljive domačinke so vztrajale in stopile razliko na 8 točk, a Triglavanke presenečenja niso dovolile. Končni rezultat 64:76.

Dvomestno število točk so dosegle Manca Vrečer (15), Ajda Burgar (14), Rebeka Abramovič (12) in Ana Šarič (11). Na parket pa je stopila prav vsa 12-erica deklet.

ŽKK PRO-BIT KONJICE : ŽKK TRIGLAV 64:76 (12:18, 12:24, 15:18, 25:16)

V velikem finalu smo spremljali “tradicionalni” dvoboj med Triglavom in Cinkarno Celje. V čvrsti in kvalitetni finalni tekmi, ki je bila zelo izenačena skozi vseh 40 minut, so do zmage prišle košarkarice iz Celja, ki so bile v samem zaključku tekme nekoliko bolj precizne in imele tudi nekaj športne sreče. Triglavanke so bile izjemno nevarne ter zelo blizu presenečenja v finalu, a kljub temu, da le-ta ni uspel, so pustile izjemno dober vtis, za kar jih je nagradila tudi številčna publika na tribunah dvorane v Slovenskih Konjicah.

Po 16 točk sta za Kranjčanke zbrali Rebeka Abramovič in Manca Vrečer, 13 jih je dodala Gala Kramžar.

ŽKK CINKARNA CELJE : ŽKK TRIGLAV 72:67 (14:18, 14:10, 21:23, 23:16)

Trener Triglava, Gašper Sluga:”Kapo dol mojim dekletom. Mislim da smo odigrali eno zelo dobro tekmo in težko igralkam karkoli očitam. Prej nasprotno, moram jih pohvaliti. Sredi zadnje četrtine je mini serija trojk Celja odločila zmagovalca. Čestitam jim za osvojeni naslov. Vendar bom še enkrat pohvalil naša dekleta in mislim da gremo lahko z dvignjenimi glavami domov iz zaključnega turnirja Pokala članic.”